XIX Niedziela Zwykła

1. XIX Niedziela zwykła roku liturgicznego. Po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo fatimskie.
  2. We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o godz. 11.00 konkurs wiązanek z ziół. Odpust w parafii Zdrojowej.
  3. W uroczystość Wniebowzięcia NMP (15 sierpnia) o godz. 16.00 w ramach 51 Festiwalu im. Jana Kiepury w naszym kościele odbędzie się koncert – Oratorium „Requiem Katyńskie” – Pawła Muzyki. Wykonawcy: Katarzyna Oleś-Blacha – sopran, Małgorzata Walewska – mezzosopran, Beata Rybotycka – piosenka matki, Tomasz Kuk – tenor, Przemysław Firek – bas, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Chór PR oraz Chór Chłopięcy FK Pod dyrekcja Sebastiana Perłowskiego.
  4. W czwartek wyrusza XXXV Piesza Tarnowska Pielgrzymka na Jasna Górę. Przez odmawiany codziennie dziesiątek różańca łączmy się z pielgrzymami we wspólnej modlitwie zanoszonej do Matki Bożej.
  5. W przyszłą niedzielę o 15.00 Godzina Miłosierdzia.
  6. W przyszłą niedzielę zgodnie z tradycją odbędzie się VII Krynickie Święto Miodu jako dziękczynienie Panu Bogu za dary natury. Msza św. dziękczynna pszczelarzy w tym roku w kościele Zdrojowym o godz. 10.30. Przy każdym kościele – mimo bardzo skromnych zbiorów – będzie można nabyć tegoroczny miód i inne produkty pszczele.
  7. Dziękujemy róży bł. Julii Rodzińskiej za prowadzenie różańca, a w środę prosimy różę św. Maksymiliana Kolbego.
  8. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism religijnych.
  9. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Wydział w Tarnowie, za tydzień składka na cele inwestycyjne.